Ofis dolapları, adeta ofislerin dört bir yanında konumlanmış depolama alanlarıdır. Pek çok araç, dosya ve evrak bu çekmeceli dolaplarda muhafaza edilir. Bu kategori altındaki çekmeceli dolaplar hem düzeni sağlamış hem de pratiklik sağlamış oluyor. Aradığımız belgeye kolayca ulaşabiliyor, tüm ihtiyaçlarımızı bu dolaplar içerisinde derli toplu olacak şekilde muhafaza edebiliyoruz. Dolayısıyla ofis dolapları, çekmeceli dolap ve raflı modelleri ile ofisler için adeta kurtarıcı olan mobilyalardır.

Devamını Oku

Ofisinizdeki Ufak Detaylar - Ofis Dolapları

Ofis dolabı, pek çok farklı şekilde tasarlanabilir. Bu noktada daha çok ihtiyaçlar belirleyicidir. Örneğin, raflardan oluşan bir dolap tasarlanabilir ve kapaklı ya da kapaksız olacak şekilde düşünülebilir. Ahşap ofis dolapları, en çok ihtiyaç duyulan alternatiftir. İyi bir depolama alanı olduğu gibi, klasör boyutlarına uygun raf aralıkları ile bizi yormadan düzen sağlamayı mümkün kılar. Dosya dolabı dışında kilitli dolap yani keson modelleri, çekmeceli ve raflı tasarımlarda olabilir. Bunlar daha çok bel hizasında olan ve ofis masasında çalışırken kolayca uzanabileceğimiz mesafede olan dolaplardır. Belirttiğimiz üzere tüm bunlar söz konusu olan çalışma alanındaki ihtiyaçlara göre belirlenebilecek olan detaylardır. Ofis için çekmece dolaplarından da söz ettiğimize göre ofis dolaplarına dair önemli özellikler üzerinde duralım.

Ofis dolabı, her şeyden önce dosya ve klasörlerimizin boyutlarına uygun en, boy ve derinlik ölçülerine sahip olmalıdır. Bu sayede ofiste kullanıma uygun hale geleceklerdir. Çekmeceli ofis dolap modelleri söz konusu olduğunda da yine çekmece derinlikleri kullanışlı olacak şekilde tasarlanmalıdır. Bununla birlikte renkler önemli bir unsur olabilir. Hem ofisin genel tasarımına uygun renkte dolaplar tercih edilmelidir, hem de ofis mobilyalarının sahip olduğu renkler, çalışma alanındaki verimlilik için önem arz edebilir. Ayrıca bir imaj unsuru olabilirler. Yani şirketinizin ya da kurumunuzun imajına uygun tasarıma sahip mobilyalar ile uygun renkler, çok daha doğru seçimler olabilir. Örneğin, modernliği benimseyen bir şirketseniz, mobilyalarınızın tasarımında da renklerinde de bu duruşunuzu yansıtmalısınız.

Ofis dolaplarının özelliklerine dair bir diğer konu ise dolapların konumlandırılmalarıdır. Ofis masalarına uyumlu, kolay hareket ettirilebilen ve fonksiyonel tasarımlar olmaları, dolapların ihtiyaca göre farklı noktalarda kullanılabilmesini sağlar. Bu sayede dolabınızı ihtiyaç noktasının değişmesine bağlı olarak hareket ettirebilir ve farklı noktalarda kullanabilirsiniz. Ahşap ofis dolaplarının seçilmesi aşamasında da, bahsettiğimiz tüm bu özelliklere dikkat etmek gerekiyor. Ancak unutmamak gerek ki, kalite her zaman en önemli unsurlardan biri olarak değerlendirilmelidir. Ofis klasör dolabı ya da sürgülü ofis dolabı gibi çeşitli mobilyaları değerlendirirken, belli kalite kriterlerine göz atmayı unutmamalısınız.

En Çok Tercih Edilen Ofis Dolapları

Ofis mobilyalarının kaliteli malzemeden üretilmesi, uzun ömürlü mobilyalara sahip olma konusunda en önemli unsur olabilir. Bununla birlikte akıllı bir tasarım ve üretim süreci yürütülmelidir. Şöyle ki, metal aksamlar masa ve dolap gibi çeşitli mobilyaların daha sağlam olması için önem taşırken, aynı zamanda çizilmelere karşı son derece açık parçalardır. Bu sebeple ekstra korumaya ihtiyaç duyar. Polen Mobilya tam da bu noktada kaliteli malzemelerden faydalanıyor ve ürünler çizilmelere, darbelere karşı çok daha dayanıklı hale geliyor. Dolaplarda her ne kadar metal aksamlar daha az olsa da, sağlam tekerlekler ve ayaklar ile denge sağlanıyor, uzun ömürlü büro mobilyaları karşımıza çıkıyor. Kaliteye dair son olarak şunu da belirtmemiz gerek ki Polen Ofis Proje ve Tasarım ekibi, tüm profesyonelliği ile kaliteli kaplama malzemelerinden faydalanıyor, köşelerin darbelere karşı dayanıklılığını artıracak PVC bant uygulamaları yapıyor ve çok sayıda renk alternatifi sunuyor. Sizi yarı yolda bırakmayacak, çalışmalarınıza katkı sağlayacak ve şık görünümü ile ofisinizi daha motive edici kılacak mobilyalar için siz de hemen şimdi iletişime geçebilir, hızlıca teklif alıp, sipariş verebilirsiniz.

ofis dolapları
ofis dolapları
Devamını Gizle