Çalışma Verimliliğini Arttıran 5 Ofis Etkeni

Çalışma Verimliliğini Arttıran 5 Ofis Etkeni

Çalışan insanların hayatlarının önemli bir kısmı ofislerde geçtiğinden dolayı, üretkenliğin arttırılması ve verimin daha üst noktalara çıkarılması için mutlaka yapılması gereken birtakım kriterler bulunmaktadır.

30 Eylül, 10:09

Çalışan insanların hayatlarının önemli bir kısmı ofislerde geçtiğinden dolayı, üretkenliğin arttırılması ve verimin daha üst noktalara çıkarılması için mutlaka yapılması gereken birtakım kriterler bulunmaktadır. Bu kapsamda zihinsel, fiziksel ve psikolojik açıdan sağlık ön plana çıkarılmak suretiyle pozitif bir hissiyat içerisinde performans üst noktalara getirilir. Tüm bunlar gerçekleştirildiğinde olumlu duygular ön plana çıktığı zaman motivasyon uç noktaya çıkmakta, verimlilik istenilen kriterlere gelmekte ve kuruma bağlılık artarken verimlilik istenilen seviyeye yükselmektedir. Ofislerde mutlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı ortaya çıkarabilmek için bazı etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Ofis Mobilyalarının Seçimi

Farklı sektörlerde yer alan kuruluşların gerçekleştirmek istediği amaca ulaşabilmesi için, mutlaka ofis içerisinde çalışanların mutlu ve sağlıklı bir ortam içerisinde işlerini gerçekleştirilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Özellikle bu bağlamda iş güvenliğine uygun çalışma kurallarına uyumak gerekmektedir. Diğer yandan çalışma masası ve sandalye ile birlikte diğer ofis malzemeleri kapsamında tamamen konforlu ve fonksiyonel bir yapı içerisinde olması oldukça önemlidir. Vücut ağrılarını uzak tutmak ve omurga ile birlikte bel ya da boyun kısımlarını rahatlatma imkanı veren sandalye ve ofis masaları tercih edilmelidir. Ayrıca ofis içerisindeki araçların ve malzemelerin uluslararası standartlara uyumlu bir şekilde seçilmeli, mutlaka sertifikasyonlara uyulmalıdır.

Aydınlatma ve Akustik Özellikleri

Ofis içerisinde farklı yerlerde doğru aydınlatmanın yerleştirilmesi de göz yorgunluğu ya da baş ağrısının ortaya çıkmaması konusunda oldukça önemlidir. Tabii dış ortamdaki ve ofis içindeki sesleri ayırabilmek ile birlikte, üretkenliğin daha üst noktaya çıkarılabilmesi için mutlaka ofis akustiğinin de kaliteli şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Havanın Kalitesi

Bina yapımında kullanılan malzemeler ile birlikte, ısıtma soğutma sistemleri, temizlik malzemeleri gibi birçok farklı unsur tamamen insan sağlığını koruyucu bir etken altında kullanılmalıdır. Ayrıca daha sağlıklı bir çalışma ortamı için sıcaklık derecesi dengeli bir şekilde olmalıdır.

Teknolojik Rahatlık

Özellikle ofis ortamında çalışırken daha aktif ve esnek, özgür bir çalışma gerçekleştirebilmek adına teknolojiden destek almak ve özel olarak mekanın donatılması da ayrıca önemlidir. Diğer yandan teknolojiden yararlanan farklı büro mobilyaları da yine fonksiyonlar bir yapı içerisinde ofislere yerleştirilmelidir.

Doğru ve Fonksiyonel Ofis Mobilyaları ile Birlikte Mekan Çeşitliliği

Hem bilgisayar başında ya da farklı evraklarla uğraşırken vücut ağrılarından tamamen arındırılmak ve bu ağrıların minimum seviye indirilmesi adına farklı ofis mobilyaları tercih büyük bir önem arz etmektedir. Ayrıca değişik aktiviteler gerçekleştirmek için de yine rahatlık sunacak ofis mobilya seçenekleri tercih edilmelidir. Ayrıca hem sosyalleşmek ve dinlenmek adına farklı ofis alanlarının bulunması, toplantı salonlarının fonksiyonel olması gibi çeşitli mekanlar da yine büyük bir önem taşır.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polenmobilya/public_html/_compile/06a5c6688f259a4e9c40ac6521a84c6845c49076.file.blog.content.tpl.php on line 124