Ofis Masası

Ofis Masası

Ofis Masası özellikleri ve ofis masasın seçiminde verim arttırıcı tercihler nelerdir?

16 Ağustos, 21:08

Çalışanların vaktini verimli kullanmasını sağladığı gibi işini de kolaylaştıran ergonomik ve işlevsel ofis masası tercihi yapılması iş verimini artırıcı öneme sahiptir. Ofis masası tercihlerinde benzer işleri yapan kişilerin birbirine yakın mesafede ve aynı ofis masası tercihinde oturması birbirlerine eş değer gösterdiği için verim artırıcı bir tercihtir. Ayrıca çalışma sırasında ergonomik ve çok fonksiyonlu ofis masaları seçimi sayesinde hem pek çok çalışan ofis içerisine yerleştirilebilecek hem de gereksiz evrak yığınları azalacaktır.

 

Ofis Masası Özellikleri

Çalışanlar neredeyse tüm günlerini ofis içinde geçirirken ofis içerisindeki zamanın da hemen hepsini ofis masasında geçirir. Bu nedenle çalışılan ortama ferahlık ve çalışmaya müsait bir ortam oluşturmanın yanı sıra çalışan masasına da özen gösterilmelidir. Renk ve model seçimi de sonraki aşamalar için önemlidir. Ofiste yapılacak olan iş türüne göre seçilmesi gereken ofis masası seçiminde önemli olan istenen işlemin o masa ile kolaylıkla yapılma özelliği içermesidir.

Ofis Masası Seçiminde Verim Artırıcı Tercihler?

Çalışma alanlarında temel ve ortak ihtiyaç esasen ofis masası olarak görülmektedir. Bu nedenle konfor ve işe uygun bir seçim yapılmasında yarar vardır. Yapılan işin mahiyetine göre seçilmiş bir ofis masası çalışanın performansını artırır. Masa ve sandalyelerin ofis içerisindeki önemi yadsınamaz bir gerçek olmalı ve tercih edilirken muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır.

Ofis Masası Seçiminde Nelere Dikkat edilmeli

 - Ofis masası seçiminde kolektif çalışmak amacıyla çoklu çalışma masaları tercihleri uygun olacaktır.

 - Bilgisayar kullanıcısı için daha küçük bir masa tercih edilebilir böylelikle mekân içinde yer tasarrufu sağlanır

 - Dosya, kalemlik, bilgisayar, hesap makinesi gibi farklı eşyaların olması gerekiyorsa küçük masa hareket kısıtlamasına yol açacağından daha büyük ve fonksiyonel bir tercih yapılmalıdır.

 - Çizim amaçlı kullanılıyorsa boyutlar bu doğrultuda düşünülmeli

 - Masa yüksekliği ideal boyutlarda olmalı dirseği masaya koyduğunuzda ayak yere değmelidir.

 - Masa seçimi sırasında kişinin yaptığı iş göz önünde bulundurulmalıdır.

 - Aksesuar zorunluluğu bulunan meslek grupları için çekmece sayısı fazla olan masalar tercih edilmelidir.

 - Çizim ve tasarım amaçlı kullanılacak olan seçimlerde modern ofis masaları tercih edilmesi tasarımcıyı rahatlatıcı özellik içerir. Bu nedenle seçim yaparken bu unsur göz ardı edilmemelidir.

 - Farklı evrak depolamaları için ahşap ofis masası tercihleri arasından biraz daha geniş ve çekmeceli bir masa veya ekstra ofis dolapları seçenekleri tercih edilmelidir. Seçim yapılması gerekirken göz önüne alınan bu unsurlar sayesinde iş verimi artacaktır.

Daha detaylı bilgi almak için ekibimiz ile rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.

 

İlişkili Ürünler