Ofiste Müzik Dinlemenin Etkileri

Ofiste Müzik Dinlemenin Etkileri

Müzik dinlemek sadece boş zamanlarda yapılan bir aktivite değildir. Ruha gıda olarak betimlenen müzik, doğru seçildiğinde canlandırır, motivasyonu artırır, odaklanma sağlar.

15 Mayıs, 17:05

Müzik dinlemek sadece boş zamanlarda yapılan bir aktivite değildir. Ruha gıda olarak betimlenen müzik, doğru seçildiğinde canlandırır, motivasyonu artırır, odaklanma sağlar. İnsanlar bekleme koltukları üzerinde geçirdikleri zaman dilimlerinde duyacakları hoş sesler ile ortama karşı olumlu hisler besler, bunun ötesinde gevşeyerek kendilerini iyi hissederler.

 Ofiste Müzik Dinleme Düzeni Nasıl Oluşturulur?

 Ofisler çalışanların kimi zaman çok yoğun, kimi zaman çok stresli kimi zaman ise çok aceleci oldukları yerlerdir. İş yaşamı içerisinde bu süreçler oldukça doğaldır. Bu stresli ve yoğun zamanlarda çalınan fazlaca hareketli, gürültülü müzikler kişilerin müzik zevkine uygun bile olsa rahatsız edicidir. Bu nedenle müzik seçimi çok önemlidir. Ofislerde kesinlikle gelişi güzel müzik dinletisi yapılamaz. Ortak bir görüş oluşturulmuş ise ofiste müzik dinleme etkinlikleri rutin haline getirilerek verimliliği artırır. Aynı zamanda ziyaretçi ya da müşteriler için de yüksek bir kültür seviyesi izlenimi vererek güven kazandırır.

 Müzik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

 Müzik seçimi bir ofis için ofis mobilyaları seçimi kadar önemlidir. Ofis mobilyaları insanları rahat ettirmeli ve yormamalıdır. Müzik seçimi de bu şekilde itina ile yapılırsa insanlar müziği duyduklarında rahatsızlık hissetmezler. Bu alanda uzun yıllardan beri pek çok araştırma yapılmıştır. Müzik türlerinin farklı etkilere neden olduğu ve hangi olumlu etkinin yaratılması isteniyor ise o müziklerin dinlenilmesi durumunda o moda girilebildiği kanıtlanmıştır. Misafirleriniz bekleme koltuklarında zaman geçirdikleri zaman diliminde müzik seçimleriniz ile zihinlerindeki konumlandırmada oldukça etkili olacaktır.

Bizim Önerilerimiz;

 Franz Schubert ile odaklanmak çok kolaydır. Motivasyon kazanmak isteyen pek çok kişi günün belli zamanlarında Schubert ile full konsantrasyon kazanmayı sağlayarak verimliliği maksimum seviyeye çıkartır. Müzik rahatsız etmeyen slow tarzda ve dinlendirici yapıda olduğu için zihni temizleyerek tek bir noktaya yönelmeyi kolaylaştırır.

 Niccolò Paganini dinlenme için birebirdir. Özellikle toplu halde verilen molalarda fiziksel olarak, ruhsal olarak arınma gerçekleştirilebilir. Böyle çalışmaya daha enerjik başlayan ofis çalışanlarının verimliliği artar, memnuniyet seviyeleri yükselir. Bu durum herkese aynı anda katkı sağlayabilen ender noktalardan bir tanesidir.

 Wolfgang Amadeus Mozart oldukça ünlüdür ve tüm dünya tarafından tanınır. Eserleri ofislerde genelde yaratıcılığı ön plana çıkartmak için kullanılırlar ve yapılan anketlerde de doğru seçim olduğu görülmüştür.

 Johann Sebastian Bach, Mozart gibi yaratıcı ve odaklanmayı kolaylaştıran yapıda müzik icrası yapmış oldukça ünlü bestecilerdendir. Pek çok eseri ofis müziği olarak kullanılabilir.

 Antonio Vivaldi ve Frédéric Chopin hem dinlendirici hem de motivasyon yükseltici eserlere sahiptir. Günün her dakikasında olmasa bile günün belli bir diliminde çalışanlara müzik ziyafeti yapmak oldukça akıllıca bir adımdır.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polenmobilya/public_html/_compile/06a5c6688f259a4e9c40ac6521a84c6845c49076.file.blog.content.tpl.php on line 124