Ahşap Ofis Mobilyaları

Ahşap Ofis Mobilyaları

Ahşap malzemeler yaşam alanlarımızda önemli bir konuma sahiptir.

11 Haziran, 12:06

Doğada bulunan oldukça sağlam, taşıma gücü en yüksek ve belki en temel malzemelerden biri, ahşaptır. Çağlardan beri insanoğlu ahşabı gerek ateş yakmak, gerekse barınma ihtiyacını karşılamak için kullanmıştır. Sürekli kendini yenileyen ve gelişen yüzyılların etkisi ile temel ihtiyaçları için eşyalar yapan insanoğlu, mobilya yapımında da ahşabı kullanarak günümüze katkıda bulunmuştur. Bugünümüze baktığımızda evlerimizde ve hatta ofislerimizde kullandığımız mobilyaların birçoğu için vazgeçilmez bir yapı eleman haline gelmiştir.

Peki, Neden Ahşap Ofis Mobilyaları?

 - Malzemenin kolay işlenebilme eğiliminin olması

 - Yük taşıma kapasitesinin yüksek olması

 - Çelik ya da metal malzemelere göre hafif olması

 - Ulaşılabilirliğinin kolay olması

 - Geri dönüşümlü bir malzeme olması

Özellikle itme-çekme kuvvetlerine karşı mukavemeti söz konusu olduğunda kendini ön plana çıkartmaktadır. Ağaç türüne bağlı olarak değişkenlik gösterse de ağaç, sanılanın aksine yumuşak bir malzeme değildir. Yüke karşı direnç gösterir. Dolayısıyla dayanım kuvveti oldukça yüksektir. Bu kazanımları göz önüne alındığında gerek göze hoş görünmesi, gerek doğal olması, gerekse hızlı ulaşılabilirliği sayesinde ön plana çıkmakta ve hayatlarımızda yerini birçok alanda göstermektedir.

Nerelerde Kullanılır?

Dünya üzerinde 20 binden fazla ağaç çeşidinin bulunduğunu düşünecek olursak nerede kullanılmaz ki? Yapı malzemesi olarak kullandığımız alanlar bir yana dursun, dekoratif amaçla da kullanılıp hem işlevselliğe hem de estetik kaygılara yön veren bir malzeme olmasıyla bir hazine niteliğindedir. Ev ve ofislerimizi süslerler. Mutfak dolabımız, yatak odamız, oturduğumuz koltuğun taşıyıcı kasnağı, keyifle kahvemizi yudumlarken kullandığımız zigon sehpamız, kısacası her alanda bizlere hizmet vermek için yanımızdadır ahşap. Yani özüyle doğamız.

Ahşap Ofis Mobilyalarının Günümüzdeki Yeri

Ekseriyetle mobilya olarak karşımıza çıkan ve bizlere sıcak geldiği için tercih ettiğimiz ahşap mobilyalar sadece evlerimize değil ofislerimize de taşınırlar. En az bir bahçe mobilyası seçmek için düşünürken verdiğimiz çabayı, ahşap ofis mobilyaları seçmek için de veririz. Renk çeşitliliği, taşıma kapasitesi, doku farklılığı, kullanım alanlarına göre çeşitliliği sebebiyle bizlere fazlaca seçenek sunan bu mobilyalar bizleri adeta bir serüvene çıkarırlar. Günümüzde artık mobilyanın sadece fonksiyonları karşılaması yeterli gelmediği için lüks ofis mobilyaları kavramı da artık bir ihtiyaç haline geldiğini biliyoruz.

Birçoğumuz uzun süreler masada çalışıyoruz. Bel, göz, dirsek kordinasyonlarının doğru çalışması için, bir mobilyadan beklentimiz şık olmasının yanında vücut ergonomisine uygun olmasıdır. Konfor, tasarım ve işlevin bir araya geldiği ahşap ofis mobilyalarını seçerken bu kriterleri göz önünde bulundurmak elzemdir.

İlişkili Ürünler