Lüks Ofis Mobilyaları

Lüks Ofis Mobilyaları

Lüks ofis mobilyaları ve makam odası takımları iş hayatında kurumsal kimlik ya da prestij kavramları ile doğrudan bağlantılı konulardır.

11 Haziran, 11:06

Lüks ofis mobilyaları ve makam odası takımları iş hayatında kurumsal kimlik ya da prestij kavramları ile doğrudan bağlantılı konulardır.

Ofisler için mobilya stilleri iki ana başlık altında toplanmaktadır. Klasik ofis mobilyaları, modern spor tarz ofis mobilyalarıdır. İş yerinin konumu, işin konusu gibi ana temalar tercihte önemlidir. Bazı kurumların ve bazı meslek gruplarının ofis mobilya tercihlerinde daha seçici olmaları işin doğası gereği bir zorunluluktur. Şirket patronunun makam odası, yöneticilerin toplantı odası elbette daha prestijli ve elit bir tarza sahip olmalıdır.

 

Lüks Ofis Mobilyaları Alırken Ve Dikkat Edilecek Noktalar

 Kurumsal kimlik gerektirdiği için lüks mobilyaları seçmek zorunluluğu varsa titiz bir ön araştırma yapmak gerekir.

 Lüks ofis mobilyası ararken yanlış seçimler yapma ihtimali oldukça yüksektir. Her pahalı ürün şık ve kaliteli olmayabilir, ince bir zevki yansıtmayabilir. Lüks ofis mobilyası seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları belli başlıklar altında toplayabiliriz:

 - İç mimardan yararlanarak makam odanızın dekorasyonunu yaptırmanız bir yöntemdir. Lüks bir ofisin düzenlenmesinde sizi doğru yönlendirecektir.

 - Lüks ofislerin dekorasyonunda özel tasarımlar da satın alabilirsiniz. Talep ve istekleriniz doğrultusunda makam odanızın özelliklerini de dikkate alarak özel projeler çizerek taleplerinize özgü mobilya tasarımları yapılıp ve üretilmektedir. Özel yapılan bu lüks ofis mobilyaları en çok da süreci takip edebilmeniz ve isteklerinizi projelendirmeniz bakımından tercih edilebilir bir yöntemdir.

 - Özel tasarım proje ya da iç mimar seçeneğini düşünmüyor olabilirsiniz. Bu durumda sizin için tasarladığımız birçok ürün arasından beğendiğiniz lüks mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Lüks Ofis Mobilyalarında Malzemeye Dikkat Edilmelidir

 - Lüks ofis mobilyası mutlaka kaliteli malzemeden üretilmiş olmalıdır.

- Lüks ofis mobilyalarında tasarıma zenginlik kazandırmak için uygulanmış cilanın abartılmamış olmasına dikkat edilmelidir.

 - El oyması yeterli bir dozda kullanıldığında şıklık ve ağırlık katar, fazlası ne yazık ki mobilyanızı basitleştirme ihtimali bulunabilir.

 - Makam odanızın döşemesinin de mobilyanız kadar lüks malzemeden yapılması önemli ve atlanan bir ayrıntıdır.

 - Etkileyici ve gösterişli bir makam odasında şu mobilyalar bulunmalıdır: Şık ve geniş bir çalışma masası, konforlu ve gösterişli lüks makam koltuğu, elit ve yeter sayıda misafir koltukları, ahşap kütüphane ve konsol, ayrıca bir sohbet köşesi ve uygun orta sehpalar ile yan sehpalar. Odanın uygun bir yerinde toplantı masası ve koltukları yerleştirilmelidir. Genellikle deri ağırlıklı mobilyalar tercih edilmektedir.

 - Lüks ofisinizde dekoratif objeler de aynı kalite ve lüksü yansıtacak nitelikte olmak zorundadır.

 

İlişkili Ürünler